Reklama
Reklama

Tramwaj na Naramowice: jak postępują prace?

fot. UMP

Za rok tramwaj ma dojechać do przystanku Włodarska, a za dwa po całej nowej trasie.

Aktualnie roboty prowadzone są głównie na zamkniętych odcinkach ul. Naramowickiej, do rozpoczęcia prac przygotowany jest także odcinek między ulicami Sarmacką i Błażeja. W związku z tym na odcinku ul. Nowej Naramowickiej od ul. Dworskiej do ul. Błażeja (gdzie planowany jest przystanek końcowy trasy tramwajowej) systematycznie pojawia się ogrodzenie placu budowy.

Z każdym dniem widać postęp prac, więc deklaracja wykonawcy o dojeździe w maju lub czerwcu przyszłego roku tramwaju do ul. Włodarskiej wydają się w pełni uzasadnione. Na wiosnę 2022 roku dojedziemy już całą 3-kilometrową trasą do przystanku końcowego przy ul. Błażeja - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. Minął niewiele ponad miesiąc od rozpoczęcia zasadniczych prac na terenie budowy trasy tramwajowej na Naramowice. Przez ten czas sporo się zmieniło zarówno na terenie samej inwestycji, jak i na okolicznych ulicach. Kierowcy szybko przyzwyczaili się do nowej, zmienionej organizacji ruchu, a wprowadzony specjalnie system buspasów sprawił, że komunikacji publiczna kursuje bez utrudnień i jest najlepszym środkiem transportu, by dojechać z Naramowic do centrum - dodaje.

Pod koniec czerwca rozpoczęły się prace w rejonie ul. Jasna Rola, w miejscu nieformalnego parkingu przy przedepcie między tą ulicą a os. Łokietka. Obszar robót będzie zajmował systematycznie coraz więcej miejsca i docelowo obejmie cały teren między ul. Jasna Rola a Łużycką z zachowaniem przejścia dla pieszych i rowerzystów przez nieutwardzoną ścieżkę.

Z początkiem lipca zaczęły się prace przy wjeździe do bloku przy ul. Naramowickiej nr 219 (związane są ze zmianą docelowego dojazdu) i przestał funkcjonować parking strzeżony w rejonie os. Kosmonautów przy blokach nr 21-22 (docelowo jego miejsce zajmie trasa tramwajowa). 6 lipca nastąpiło zamknięcie części parkingu ogólnodostępnego. Zajęta została skrajna część parkingu od ul. Naramowickiej, a także wschodnia jezdnia w jego wnętrzu - jazda możliwa jest jedynie jezdnią od strony bloków.

Cały czas ul. Naramowicka pozostaje zamknięta na dwóch odcinkach: od ul. Słowiańskiej do zjazdu przy ul. Naramowickiej 31 oraz od ul. Serbskiej do ul. Lechickiej. Przejezdne pozostają ulice przecinające zamknięte odcinki ul. Naramowickiej, czyli ul. Serbska oraz ul. Włodarska/Ziarnista - przypominają miejscy urzędnicy. Dojazd do poszczególnych posesji został zachowany, podobnie jak ruch pieszych i rowerzystów. W zależności od postępu robót, może on zostać wytyczony tymczasowymi trasami. Informacja o bieżących zmianach w poruszaniu się pieszych i rowerzystów zamieszczana jest na opłotowaniu budowy. Zmiany organizacji ruchu obejmują także skrzyżowanie ul. Lechickiej i Naramowickiej oraz ulice, na których wytyczono nowe buspasy. Ich zadaniem jest dostosowanie komunikacji miejskiej do objazdów - dodają.Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na drogach może być ślisko! IMGW ostrzega przed oblodzeniem
4℃
-3℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
12.27 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro