Reklama

Poseł PiS przyjechał do jednej z podpoznańskich gmin z "czekiem". Wójt zaskoczył go "rachunkiem"

fot. Tadeusz Czajka, FB
fot. Tadeusz Czajka, FB

Politycy PiS przed drugą turą wyborów rozdają w Wielkopolsce "czeki" z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, który powstał z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy i ma pomóc osłabionym przez epidemię koronawirusa miastom, powiatom i gminom w realizacji lokalnych inwestycji. O pieniądze, które widnieją na czekach będzie trzeba najpierw zawnioskować.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Dziś z "czekiem" na kwotę 3,87 mln złotych w Tarnowie Podgórnym pojawił się poseł PiS Bartłomiej Wróblewski. Wyszedł do niego wójt gminy Tadeusz Czajka z "rachunkiem" na 14 mln zł. Mimo, iż Poseł przyjechał bez wcześniejszego umówienia, byłem na to spotkanie przygotowany - przyniosłem rachunek dla Rządu RP na kwotę 14 mln zł, stanowiącą wysokość dochodów utraconych przez Gminę Tarnowo Podgórne na skutek decyzji rządu w latach 2019-2020 - napisał na swoim profilu na Facebooku Tadeusz Czajka. Co więcej, kwota 14 mln zł nie zawiera kosztów ponoszonych przez Gminę Tarnowo Podgórne na wprowadzanie odgórnych obostrzeń i restrykcji związanych z koronawirusem - te zostaną podsumowane po ustąpieniu pandemii - dodał wójt zamieszczając nagranie.
Poseł Wróblewski z "czekami" pojawił się też w Murowanej Goślinie, Czerwonaku, Pobiedziskach , Kleszczewie, Kórniku czy Luboniu. Obiecane, dotrzymaneGdy spotkałem się w maju z włodarzami gmin z aglomeracji poznańskiej, prosili o wsparcie w kilku sprawach, ale najbardziej o pieniądze, aby utrzymać zagrożone inwestycje lokalne - napisał na swoim profilu na portalu społecznościowym poseł PIS.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro