Reklama
Reklama

Z mieszkania dobiegały dziwne hałasy. Wewnątrz znaleziono zwłoki mężczyzny

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Policja

W sprawie zatrzymany został 63-latek.

W ubiegłą sobotę wieczorem policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego zostali skierowani na interwencje do jednego z mieszkań przy ul. 11 Listopada w Koninie, z którego dochodziły wcześniej dziwne hałasy.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Funkcjonariusze na miejscu zastali 63-letniego mężczyznę, który otworzył im drzwi. Policjanci poczuli od niego intensywny zapach alkoholu i zauważyli w pomieszczeniu drugiego mężczyznę leżącego na podłodze. Był on zakrwawiony, miał opuchniętą twarz i nie wykazywał żadnych czynności życiowych - relacjonuje mł. asp. Sebastian Wiśniewski, oficer prasowy policji w Koninie.

Na ubraniu 63-latka również znajdowały się ślady krwi. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wszystkie dowody. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Sprawdzono jego stan trzeźwości, który wykazał blisko 2 promile alkoholu - dodaje.

63-latek po wytrzeźwieniu usłyszał prokuratorski zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym. Podejrzany nie przyznał się do popełnienia tego przestępstwa. Decyzją sądu został zastosowany wobec niego tymczasowy areszt.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

"Wiosna" w Poznaniu, nad Wartą tłumy
8℃
5℃
Poziom opadów:
4.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
57.47 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro