Reklama
Reklama

Kolejne miliony na wielkopolskie drogi

fot. WUW Poznań

Wojewoda Łukasz Mikołajczyk w towarzystwie samorządowców z Leszna, Ostrowite i powiatu rawickiego ogłosił informację o kolejnym naborze w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

W ramach Funduszu Dróg Samorządowych do tej pory odbyły się nabory na rok 2019 i 2020. Łącznie na ten cel do wielkopolskich samorządów trafiło już 587 mln zł, co umożliwiło przebudowę lub budowę ok. 550 km dróg w ramach 413 inwestycji. W naborze na rok 2021 kwota, jaka będzie do dyspozycji wielkopolskich gmin i powiatów, wyniesie 228,6 mln zł.

Liczba inwestycji jednoznacznie wskazuje na to, z jaką skalą mamy do czynienia. Rządowy program sprawił, że dynamika inwestycyjna w przypadku dróg jest bardzo widoczna. Ogłaszamy nabór na 2021 rok, w ramach którego 228,6 mln zł zasili budżety gmin i powiatów, które złożą wnioski na budowę lub przebudowę dróg - mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. Po 1989 roku nie było w Polsce takiego wsparcia dla samorządów w przypadku programów drogowych, jak te wprowadzone i realizowane przez rząd premiera Mateusza Morawieckiego i wspierane przez prezydenta RP Andrzeja Dudę- dodaje.

Z 228,6 mln zł aż 92,7 mln zł zostanie przeznaczone na realizację zadań wieloletnich. Oznacza to, że budowa tych inwestycji będzie mogła trwać dłużej niż 12 miesięcy. Nabór potrwa do 10 sierpnia br.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed gołoledzią!
1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
31.86 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro