Reklama
Reklama

Zaraził się koronawirusem na weselu, po tygodniu poszedł na przyjęcie komunijne. 89 osób na kwarantannie

Zdjęcie ilustracyjne | fot. tobiaswahl / pixabay.com

Do zdarzenia doszło w Ostrzeszowie.

28 czerwca w jednej z ostrzeszowskich restauracji zorganizowano imprezę z okazji I Komunii Świętej jednego z dzieci. W tym samym czasie w lokalu odbywały się jeszcze dwa inne przyjęcia komunijne. Uczestnicy byli rozdzieleni parawanami, ale dzieci bawiły się razem. Właśnie wyszło na jaw, że wśród uczestników przyjęcia był mężczyzna zarażony koronawirusem.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Z ustaleń PAP wynika, że mężczyzna tydzień przed przyjęciem komunijnym uczestniczył w weselu pod Ostrzeszowem, w trakcie którego 21 osób zaraziło się koronawirusem. Był jedną z tych osób. Mężczyzna nie wiedział, że ma Covid-19 i dlatego wybrał się na komunijne przyjęcie.

Sanepid w Ostrzeszowie, po ustaleniu, że mężczyzna przebywał w restauracji, w której odbywały się 3 przyjęcia komunijne, zdecydował o objęciu kwarantanną wszystkich osób znajdujących się w lokalu. To w sumie 89 osób. Byli to mieszkańcy 4 powiatów: ostrzeszowskiego, kaliskiego, kępińskiego i ostrowskiego.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

"Wiosna" w Poznaniu, nad Wartą tłumy
8℃
5℃
Poziom opadów:
4.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
68.23 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro