Reklama
Reklama

Prąd produkowany z odpadów w spalarni zasili Termy Maltańskie i poznańskie autobusy?

Poznańska spalarnia opadów | fot. UMP
Poznańska spalarnia opadów | fot. UMP

Z takim pomysłem wychodzi miasto.

Poznańska spalarnia śmieci ma pozwolić na zasilenie w prąd miejskich obiektów. Miasto właśnie podpisało umowę z firmą, która przygotuje koncepcję budowy kablowej sieci elektroenergetycznej ze spalarni w kierunku Term Maltańskich oraz zajezdni MPK przy ulicy Warszawskiej.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

- Wynikiem opracowanej koncepcji ma być określenie potencjalnych możliwości przesyłania energii elektrycznej z ITPOK i zasilania z niej wybranych obiektów miejskich. Tego typu rozwiązanie to doskonały przykład wykorzystania źródeł odnawialnych, który pomoże poprawić bezpieczeństwo energetyczne - wyjaśniają urzędnicy.

Koncepcja ma określić warunki pracy sieci kablowych na wyznaczonych odcinkach. Nie tyko poprawi to bezpieczeństwo zasilania, ale też powinno dać spore oszczędności w budżecie.

Zgodnie z nową strategią Unii Europejskiej, państwa powinny dążyć do tego, by maksymalnie wykorzystywać swoje zasoby równocześnie ograniczając negatywny ich wpływ na środowisko. - Ideą tej strategii w przypadku Miasta Poznania będzie możliwość wykorzystania odpadów do produkcji energii elektrycznej, która będzie wykorzystana do zasilania obiektów miejskich.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uderzenie ciepła. Mamy wiosnę w lutym!
10℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
44.70 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro