Reklama
Reklama

W Poznaniu zlikwidowano magazyn narkotyków. Zabezpieczono środki odurzające warte 1,3 mln złotych

fot. Policja

Akcję przeprowadzili policjanci z KWP w Poznaniu.

Jak informują funkcjonariusze, przez wiele miesięcy trwało rozpracowywanie grupy zajmującej się handlem narkotykami. Ustalenia pozwoliły na zatrzymanie trzech mężczyzn zaangażowanych w proceder. 8 czerwca w ręce policji wpadli 35-latek z Poznania, 33-latek z Koziegłów oraz 29-latek z Sierosławia. - Zlikwidowano kolejny magazyn narkotyków w Poznaniu, łącznie zabezpieczając 20 kg marihuany, 5 kg amfetaminy, 500 gr kokainy, tabletki ekstazy i 2,7 kg substancji psychoaktywnej o nazwie 4CMC oraz ponad 120 tys. złotych w gotówce - wyjaśniają policjanci. Wartość zabezpieczonych narkotyków oszacowano na 1,3 mln złotych.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

U jednego z zatrzymanych znaleziono też 2 sztuki broni palnej i 75 sztuk amunicji. - Wszyscy z zatrzymanych usłyszeli zarzuty z art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, a jedna osoba dodatkowo z art. 263 par.2 kk tj. nielegalnego posiadania broni.

Cała trójka trafiła na 3 miesiące do aresztu. Grozi im do 10 lat więzienia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

"Wiosna" w Poznaniu, nad Wartą tłumy
8℃
5℃
Poziom opadów:
4.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
57.47 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro