Reklama

Gdzie najlepsza komunikacja w Poznaniu? Zwycięzcą Śródka, najgorzej na Strzeszynie

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

To kolejna odsłona Rankingu Dzielnic Otodom.

Serwis otodom.pl kolejny raz przygotował Ranking Dzielnic w poszczególnych miastach. Pisaliśmy już o rankingach poruszających kwestię bezpieczeństwa, uprawiania sportu czy czystość. Tym razem przyszedł czas na szeroko pojętą komunikację. - W ramach Rankingu Dzielnic Otodom zadaliśmy mieszkańcom 12 największych miast w Polsce pytania dotyczące komunikacji, korków i dostępności miejsc parkingowych. W tej kategorii było aż pięć pytań: o łatwy dojazd w różne miejsca, sprawną komunikację miejską, korki, dostępność alternatywnych form transportu jak rower miejski czy hulajnoga oraz miejsca parkingowe, w tym parking dla odwiedzających nas gości - wyjaśniają autorzy opracowania.

Pierwsze miejsce w rankingu, z wynikiem 3,91 pkt na 5 uzyskał Ostrów Tumski i Śródka. - W obrębie Śródki znajduje się pętla Rondo Śródka, która funkcjonuje jako dworzec autobusowy, obsługujący linie miejskie i podmiejskie, przez tę dzielnicę przebiegają też linie tramwajowe. Malowniczy krajobraz Ostrowa Tumskiego i otoczenie Warty, zachęca mieszkańców do poruszania się alternatywnymi do samochodu formami transportu, między innymi rowerami, które można wypożyczyć na terenie Ronda Śródka. Za najmniej zakorkowaną dzielnicę uznaje się Świerczewo, które sytuuje się na drugim miejscu w rankingu - dodają. Na drugim miejscu, z takim samym wynikiem (3,87) znalazły się także Winogrady. Kolejny jest Sołacz (3,84).

Na drugim biegunie są rejony Poznania, które uzyskały mniej niż 3 punkty na 5 możliwych. To Strzeszyn (2,92) oraz Naramowice (2,93). To Naramowice, zdaniem mieszkańców, są najbardziej zakorkowane, ale sytuację ma tu poprawić budowana obecnie trasa tramwajowa. - Najgorzej oceniano Strzeszyn, piętnując zwłaszcza odstającą od poznańskich standardów komunikację miejską. Do opinii publicznej przebijały się głosy mieszkańców Strzeszyna, dzielnicy oddalonej od centrum, sygnalizujące, że połączenia autobusowe są zbyt rzadkie, a autobusy bywają zatłoczone.

Poznań uplasował się na czwartym miejscu w Polsce w rankingu miast pod względem komunikacji. Jak wynika z raportu otodom.pl, najbardziej zadowoleni ze swojej komunikacji są mieszkańcy Białegostoku (3,75), Gdyni (3,69) i Lublina (3,66). Poznań wraz z Katowicami uplasował się na czwartym miejscu z wynikiem 3,56. Najgorzej komunikację oceniono w Łodzi i Krakowie (3,32).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
5.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro