Reklama
Reklama

Swojskie jadło

Stoły uginały się od ciężaru mięs, smalca, ogórków kiszonych i chleba. Wszystkie te produkty przyrządzone zostały według tradycyjnych receptur, których jednak dokładne proporcje pozostają tajemnicą.

Jarmark Staropolski w centrum handlowym M1 dobiegł końca. To własnie tam poznaniacy skosztować ogórków przyrządzonych według starych receptur, chleba, który poprawia humor, czy mięsiwa z tradycyjnych wytwórni.

Każdy z wystawionych tu produktów pochodzi z rodzinnych wytwórni. Przyrządzany jest według starych przepisów, każdy też kryje w sobie tajemnicę. Piwo na przykład, posiada jak każde - walory rozweselające, ale jego producenci polecają specjalny sposób jego spożywania.

Jarmark Staropolski to okazja, aby spróbować produktów, które są nie tylko bardzo smaczne, ale także zdrowe. Na przykład chleb orkiszowy wzmacnia ciało, zapewnia dobre krążenie oraz wpływa na pogodne usposobienie. Pomaga też przy zmęczeniu i zapewnia lepszą budowę tkanki tłuszczowej.

Jarmark Staropolski w M1 odbywał się w Poznaniu już po raz trzynasty. Ma spopularyzować tradycyjne jedzenie, które prócz dobrego smakuposiada również walory zdrowotne. Niestety, coraz trudniej znaleźć je na sklepowych półkach.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.03 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro