Reklama
Reklama

Zaginiony 84-latek leżał 200 metrów od drogi. "Był wycieńczony, ale przytomny"

fot. KPP Złotów

Mężczyzna został natychmiast przekazany pod opiekę lekarzy.

W poniedziałek policjanci w Okonku odebrali zgłoszenie o zaginięciu 84-latka. Zaginięcie zgłosił syn mężczyzny. Okazało się, że mężczyzna mieszka samotnie na posesji otoczonej lasami. Syn zauważył, że zniknął też rower, co mogło wskazywać, że mężczyzna zgubił się w lesie.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Z uwagi na stan zdrowia starszego pana liczyła się każda chwila, dlatego policjanci jak zawsze w takich sytuacjach natychmiast wdrożyli działania mające na celu odnalezienie osoby - informuje podkom. Maciej Forecki, oficer prasowy policji w Złotowie.

W działaniach poszukiwawczych wzięło udział 15 policjantów, strażnicy leśni, obsada jednego z leśnictw Nadleśnictwa Okonek, strażacy oraz rodzina zaginionego i okoliczni mieszkańcy.

Tyraliera z osób biorących udział w poszukiwaniach skrupulatnie przeczesując teren w okolicy miejscowości Skoki odnalazła 84- latka. Mężczyzna był wycieńczony ale przytomny, leżał na pograniczu pola oraz kępy drzew w odległości około 200 metrów od drogi. Mężczyźnie niezwłocznie udzielono pomocy przedmedycznej i przekazano pod fachową opiekę załogi karetki pogotowia - dodaje rzecznik.


Policjanci apelują do osób wychodzących do lasu, by bardzo uważali i zawsze posiadali przy sobie telefon komórkowy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

"Wiosna" w Poznaniu, nad Wartą tłumy
8℃
5℃
Poziom opadów:
4.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
57.47 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro