Reklama

Bitwa o wozy strażackie trwa. "Możemy tylko zyskać"

fot. WUW Poznań
fot. WUW Poznań

Do rozdania jest 49 wozów.

To prawdziwe święto demokracji, zachęcam wszystkich Wielkopolan do uczestnictwa w wyborach, możemy tylko zyskać - przekonywał dziś wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk podczas konferencji prasowej dotyczącej II edycji "Bitwy o wozy". Rozmawiałem ze strażakami i jesteśmy zgodni, że tu chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo mieszkańców, dlatego jeszcze raz zachęcam wszystkich do pójścia w niedzielę na wybory i danie szansy swojej gminie na wygranie nowego wozu strażackiego o wartości 800 tysięcy złotych - mówił wojewoda.

Tym razem łącznie do rozdania jest 49 wozów strażackich. Wóz strażacki otrzyma gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w II turze wyborów prezydenckich w każdym z byłych 49 województw, wg stanu granic województw na dzień 31.12.1998 r. O nowe wozy nie będzie się mogło ubiegać 16 gmin, które otrzymają je w ramach I edycji akcji - ogłosił minister Mariusz Kamiński.

W Wielkopolsce będzie to po jednym wozie dla gminy z każdego byłego województwa - pilskiego, poznańskiego, leszczyńskiego, kaliskiego i konińskiego.

Bitwa o wozy jest akcją profrekwencyjną, której celem jest propagowanie aktywnego i świadomego uczestnictwa w życiu publicznym. Dzięki akcji możliwe jest docenienie lokalnych społeczności poprzez sfinansowanie wozu strażackiego, dzięki któremu strażacy-ochotnicy będą mogli jeszcze skuteczniej dbać o bezpieczeństwo mieszkańców - przypomina Anna Czuchra z WUW.

Wśród gmin, które otrzymały już nowy wóz strażacki za najwyższą frekwencję jest między innymi Suchy Las.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
63.91 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro