Reklama
Reklama

Episkopat apeluje do wiernych: weźcie udział w wyborach

Abp Gądecki oddaje głos w I turze wyborów | fot. KEP
Abp Gądecki oddaje głos w I turze wyborów | fot. KEP

Episkopat Polski, na czele którego stoi abp Stanisław Gądecki, prosi wiernych o czynny udział w zbliżającej się II turze wyborów prezydenckich.

Z apelem w imieniu Episkopatu wystąpił bp Artur G. Miziński, Sekretarz Generalny KEP. - Mimo trudności związanych z pandemią, w duchu odpowiedzialności za losy Polski i w trosce o dobro wspólne zwracam się z apelem do wszystkich uprawnionych, w tym także do tych, którzy z różnych powodów nie mogli uczestniczyć w pierwszej turze wyborów prezydenckich, o udział w głosowaniu w drugiej turze. Będzie to przejaw naszej odpowiedzialności i dojrzałości w kształtowaniu demokratycznego ładu społecznego w Polsce - zaznacza duchowny.

Biskup zaapelował też do polityków i dziennikarzy. - Zwracam się z gorącym apelem do wszystkich polityków i dziennikarzy o merytoryczne, konstruktywne i uczciwe wymienianie poglądów oraz ich relacjonowanie. Proszę, aby wszelkim polemikom i wymianie zdań towarzyszyły zawsze szacunek dla oponentów, spokój i zdrowy rozsądek. Mam nadzieję na współpracę i wspólne działanie wszystkich środowisk politycznych dla dobra Polaków i naszej Ojczyzny. Zapewniam o mojej modlitwie, udzielając pasterskiego błogosławieństwa - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro