Reklama
Reklama

Lokomotywa przy Stadionie Miejskim w barwach Lechii Gdańsk

fot. Arek

W środę o 20.00 na stadionie przy Bułgarskiej Lech Poznań zmierzy się z Lechią Gdańsk w rozgrywkach o finał Pucharu Polski.

Prawdopodobnie w nocy z wtorku na środę nieznani sprawcy "wymalowali" lokomotywę - symbol Kolejorza, która stoi przy Stadionie Miejskim. Pojawiły się na niej napisy "BKS" oraz "Puchar jest nasz". - Dziś o 7.00 rano tak wygląda nasza lokomotywa. Z przodu też pomazana. Kibice z Gdańska się popisali - napisał nasz czytelnik Arek. Choć "BKS" od dawna nie widnieje w oficjalnej nazwie Lechii Gdańsk, kibice tej drużyny wspierając swoich piłkarzy głośno śpiewają "BKS BKS BKS / każdy kibic wie co to jest". Klub pod nazwą BKS Lechia Gdańsk funkcjonował do 1991 roku.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Zapytaliśmy rzecznika Lecha Poznań o to, czy klub będzie podejmować jakieś działania w związku z tym aktem wandalizmu. Czekamy na odpowiedź.

Przypominamy, że lokomotywa Ty51-183 stanęła przy Stadionie Miejskim w 2016 roku. Ma 23 metry długości i waży 130 ton. Jej oficjalne odsłonięcie odbyło się 16 października. Parowóz stał się symbolem Lecha Poznań i atrakcją dla osób odwiedzających ten rejon Poznania.

  • Aktualizacja
    środa, 8.07.2020 r., godz. 09.47
    Aktualizacja
    środa, 8.07.2020 r., godz. 09.47
    - "Gratulacje" za akt wandalizmu wobec lokomotywy, która jest symbolem Lecha, ale wyprodukowana została w Zakładach Cegielskiego w 1956, więc sprawcy swoim występkiem okazali "szacunek" także robotnikom Czerwca '56. Ciekawe, czy podobnie traktują bohaterów wydarzeń na Wybrzeżu... Oczywiście dodam, że na miejscu działa monitoring i działania wyjaśniające zostały już podjęte. No i po drugie, już trwa usuwanie zniszczeń. Kibice Lecha - do zobaczenia wieczorem! - informuje na Twitterze rzecznik Lecha Poznań, Maciej Henszel.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogodowa chwila wytchnienia przed upałami
21℃
17℃
Poziom opadów:
16.1 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
4.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro