Reklama
Reklama

Nocny Targ Towarzyski bez alkoholu? Mieszkańcy skarżą się na hałas

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Nocny Targ Towarzyski
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Nocny Targ Towarzyski

Rada Osiedla Święty Łazarz podejmuje działania i między innymi wnioskuje do Urzędu Miasta o odebranie koncesji na sprzedaż alkoholu dla Nocnego Targu Towarzyskiego.

Jak informują osiedlowi radni powodem takich działań są skargi mieszkańców, którzy między innymi skarżą się na głośną muzykę dobiegającą z terenu imprezy, hałasy, które generują wracające do domów osoby, czy bałagan.

Od początku sezonu prosiliśmy o wsparcie Straż Miejską i Policję. Policja zadeklarowała, że będzie prowadzić systematyczne kontrole w tym rejonie. Spotkaliśmy się również z mieszkańcami i zarządcą NTT, który zadeklarował m.in. ściszenie muzyki na najbliższej imprezie. Niestety, złożonej deklaracji nie dotrzymano - piszą osiedlowi radni na swoim profilu na portalu społecznościowym.

Doceniamy każdą inicjatywę, która działa na Łazarzu. Nie chcemy, by NTT się zamykał, jednak najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo i spokój mieszkańców. Nie może być tak, że mieszkańcy przez całe lato nie mogą zasnąć do godziny 4 rano, ponieważ sąsiedni obiekt łamie prawo. NTT wybierając taką lokalizację wiedział, że tuż obok znajdują się budynki mieszkalne i powinien to uszanować - dodają.

Dlatego już podjęli pewne kroki i zwrócili się do Urzędu Miasta o odebranie koncesji na sprzedaż alkoholu dla NTT. Poprosiliśmy o pomoc poznańskich posłów i posłanki - NTT dzierżawi grunty od państwowej spółki PKP Cargo. Będziemy chcieli albo modyfikacji umowy tak, by łatwiej wymagać od NTT przestrzegania prawa, albo jej wypowiedzenia - kończą.

" target="_blank">

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
11.41 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro