Reklama
Reklama

Radni ocenili pracę prezydenta. Jacek Jaśkowiak z absolutorium

fot. UMP

Rada miasta udzieliła Jackowi Jaśkowiakowi, prezydentowi Poznania wotum zaufania i przyznała mu absolutorium.

Podstawą do przyznania absolutorium jest budżet - w tym przypadku za 2019 rok. Za przyznaniem absolutorium głosowało 21 radnych, 9 było przeciw.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Dziękuję państwu za to głosowanie i dobrą całoroczną współpracę - mówił Jacek Jaśkowiak. Dziękuję też za waszą postawę podczas pandemii. Problemów jest wiele, ale dzięki współpracy z Radą Miasta Poznania udaje nam się sprawnie je rozwiązywać - dodał.

W 2019 roku dochody budżetu wyniosły 4,16 mld zł. Znaczną ich częścią były udziały w podatkach PIT i CIT, które wyniosły 1,39 mld. Wydatki miasta zamknęły się w kwocie 4,19 mld zł. Jak wyliczają miejscy urzędnicy wśród wydatków majątkowych miasto przeznaczyło najwięcej, bo aż 414 mln zł na inwestycje związane z transportem. 73 mln zł wydano na gospodarkę przestrzenną i nieruchomości oraz rewitalizacje. Kolejne 67 mln miasto przeznaczyło na inwestycje w oświatę . Na inwestycje w politykę społeczną i zdrowie Poznań przeznaczył 38 mln zł - to m.in. zakupy dla szpitala im. J. Strusia i F. Raszei. W dziedzinie wydatków bieżących najwięcej wydano na oświatę (1,18 mld zł), następnie na politykę społeczną, zdrowie i rodzinę (836 mln zł) oraz transport (719 mln zł).

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

"Wiosna" w Poznaniu, nad Wartą tłumy
8℃
5℃
Poziom opadów:
4.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
57.47 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro