Reklama
Reklama

Poznańskie izolatorium nie przestanie działać. Remont hotelu Ikar nie ruszy w tym roku

fot. WUW Poznań

Pewne jest, że po remoncie hotel zmieni szyld.

Według informacji do jakich dotarł "Głos Wielkopolski" izolatorium znajdujące się od kwietnia w hotelu Ikar miało zakończyć działalność w sierpniu - wówczas kończy się umowa. Pojawiła się też informacja, że hotel działający przy ulicy Solnej przejdzie remont i będzie działał pod szyldem marki Four Points by Sheraton, należącej do sieci Marriott International. Hotele Ikar w Poznaniu i Wieniawa we Wrocławiu wchodzące w skład Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego będą funkcjonowały pod szyldem marki Four Points by Sheraton, należącej do sieci Marriott International. Oba obiekty przejdą gruntowną modernizację, na którą PHH przeznaczy łączną kwotę 73 mln zł - czytamy w komunikacie Polskiego Holdingu Hotelowego.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Urząd Wojewódzki w Poznaniu i przedstawiciele Polskiego Holdingu Hotelowego zapewniają dziś, że na razie izolatorium nie zostanie zamknięte a remont hotelu nie rozpocznie się w tym roku. Grupa Kapitałowa Polskiego Holdingu Hotelowego nie planuje zamykania izolatorium. Obiekt w dalszym ciągu pozostaje do dyspozycji pacjentów z Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Jana Strusia w Poznaniu. Wszelkie informacje związane z wygaszeniem izolatorium z końcem sierpnia, są nieprawdziwe i nie pochodzą od właściciela hotelu Ikar - wyjaśniają przedstawiciele Polskiego Holdingu Hotelowego.

Prezes Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego, Gheorghe Marian Cristescu pragnie podkreślić znakomitą współpracę z zespołem wojewody wielkopolskiego - Łukasza Mikołajczyka i dalszą chęć współpracy na rzecz zdrowia mieszkańców Wielkopolski. Jeżeli chodzi o rozpoczęcie prac modernizacyjnych na terenie hotelu, nie są one planowane w tym roku. Same prace przygotowawcze związane z dostosowaniem obiektu do wymagań marki Four Points by Sheraton będą trwały co najmniej rok i są ściśle związane m. in. z wyborem inwestora zastępczego, głównego architekta oraz firmy wykonującej prace remontowe - dodają.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

"Wiosna" w Poznaniu, nad Wartą tłumy
8℃
5℃
Poziom opadów:
4.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
57.47 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro