Reklama
Reklama

Międzyosiedlowa rywalizacja o frekwencję w Poznaniu: miasto w nagrodę posadzi u zwycięzców drzewa

fot. UMP
fot. UMP

Jacek Jaśkowiak zachęca poznaniaków do głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich.

Wybory już 12 lipca, a samorządowcy zachęcają mieszkańców do wzięcia udziału w głosowaniu na wszelkie możliwe sposoby. W Poznaniu przygotowano akcję "Drzewa za frekwencję". - Serdecznie dziękuję za bardzo wysoką frekwencję w I turze wyborów prezydenckich i zachęcam do udziału w głosowaniu 12 lipca. Dodatkową motywacją niech będzie nasza wewnętrzna rywalizacja pomiędzy osiedlami - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. - Na osiedlu, które uzyska najwyższą frekwencję zasadzimy tyle drzew, ile punktów procentowych będzie ona wynosiła. Na przykład, jeżeli będzie to 80 proc. to dane osiedle może spodziewać się 80 nowych drzew. Wszyscy chcemy ich mieć w swoim otoczeniu jak najwięcej, liczę więc na zaciętą rywalizację - dodaje.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Wśród drzew, które mają zostać zasadzone na zwycięskim osiedlu, będą kasztanowce czerwone, platany, dęby czy lipy. Sadzenie ma się odbyć jesienią.

Które poznańskie osiedla mają największą szansę na wygraną? Najwyższa frekwencja w pierwszej turze została odnotowana na Strzeszynie (prawie 81%), Umultowie (80%) oraz Ławicy (prawie 80%). W całym Poznaniu frekwencja wyniosła prawie 73% i należała do najwyższych w Polsce.
Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
110.62 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro