Reklama
Reklama

Sygnalizacja informuje kierowców o zamkniętym przejeździe kolejowym

fot. ZDM
fot. ZDM

Nowoczesne rozwiązanie zamontowano na skrzyżowaniu ulic Czechosłowackiej i Góreckiej.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, na tym skrzyżowaniu występowały dwa podstawowe problemy, które trzeba było rozwiązać. - Pierwszy to korkowanie się północnego wlotu skrzyżowania spowodowane częstym zamykaniem przejazdów kolejowych na ul. Góreckiej. Drugi to utrudnienie wyjazdu autobusów z przystanku znajdującego się na południowym wlocie ul. Góreckiej przez pojazdy jadące na wprost.

Postanowiono zainstalować detektory wykrywające auta przy przejeździe zamkniętym szlabanami od strony ul. Czechosłowackiej. - Gdy kolejka aut osiągnie wysokość mniej więcej wjazdu na stację benzynową, sterownik sygnalizacji świetlnej uniemożliwi wjazd w północny wlot ul. Góreckiej kolejnym pojazdom - wyjaśniają drogowcy. Dodatkowo na nowych tablicach informacyjnych pojawi się wówczas komunikat o zamkniętym przejeździe kolejowym. - Kierowcy będą mieli szansę poszukania alternatywnej drogi. Jednocześnie w czasie zamknięcia przejazdu sterownik sygnalizacji wydłuży czas nadawania zielonego światła dla ul. Czechosłowackiej.

Drugi problem rozwiązano poprzez wyznaczenie tu śluzy dla autobusów. Dzięki niej autobusy wyjeżdżające z przystanku mogą wjechać przed samochody jadące na wprost w ul. Górecką i w lewo, w ul. Czechosłowacką.

Dodatkowo na skrzyżowaniu wybudowano kanał technologiczny ze światłowodem. Całość prac kosztowała ponad 350 tysięcy złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
17.75 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro