Reklama
Reklama

ZUS wypłacił już 425 mln zł postojowego dla wielkopolskich przedsiębiorców

Zdjęcie ilustracyjne | fot. jarmoluk / pixabay.com

Tylko w naszym województwie świadczenie wypłacono prawie 216 tysięcy razy.

- Zgodnie z przepisami do świadczenia postojowego uprawnieni są przedsiębiorcy, którzy prowadzili działalność przed 1 kwietnia. Aby otrzymać pomoc, należy spełnić kilka warunków (np. na wniosku składanym w czerwcu, przychód w maju powinien być niższy o 15 proc. od przychodu w kwietniu). Świadczenie może być wypłacane nie więcej niż trzy razy. Warunkiem jest oświadczenie przedsiębiorcy lub zleceniobiorcy, że sytuacja materialna wykazana we wcześniejszym wniosku się nie poprawiła. Ocenia to sam wnioskodawca - wyjaśnia Marlena Nowicka, rzeczniczka ZUS w Wielkopolsce.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

W samym Poznaniu wypłacono dotąd 137 402 świadczenia na łączną kwotę prawie 270 milionów złotych. W całej Wielkopolsce świadczeń było dotąd blisko 216 tysięcy na ponad 425 mln złotych. W kraju wypłacono postojowe dla 2,1 mln osób na kwotę 4,1 mld złotych.

- W związku ze zmianami, które wprowadziła tarcza antykryzysowa 4.0, od 24 czerwca wnioski, między innymi o świadczenie postojowe, można przesyłać do ZUS, wyłącznie za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS - przypomina Marlena Nowicka. - W ostatnich miesiącach znacznie wzrosła liczba osób korzystających z PUE. Takich profili jest już prawie 4,4 mln. Dzięki Platformie załatwimy większość spraw z ZUS, bez wychodzenia z domu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

"Wiosna" w Poznaniu, nad Wartą tłumy
8℃
5℃
Poziom opadów:
4.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
68.23 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro