Reklama
Reklama

Andrzej Duda przeciwny obowiązkowym szczepieniom?

fot. Andrzej Duda FB
fot. Andrzej Duda FB

Podczas poniedziałkowej "debaty" w Końskich Andrzej Duda przyznał, że "absolutnie nie jest zwolennikiem jakichkolwiek szczepień obowiązkowych".

Wypowiedź wzbudziła spore zainteresowanie mediów. Urzędującego prezydenta zapytano o szczepionkę na Covid-19 w trakcie "debaty", podczas której tylko on odpowiadał na pytania. Nie pojawił się tutaj Rafał Trzaskowski, który w tym samym czasie odpowiadał na pytania dziennikarzy w Lesznie. Duda w odpowiedzi na pytanie przyznał, że "Absolutnie nie jestem zwolennikiem jakichkolwiek szczepień obowiązkowych. Powiem państwu otwarcie: ja osobiście nigdy się nie zaszczepiłem na grypę, bo uważam, że nie". Dodał też, że szczepienia na koronawirusa nie powinny być obowiązkowe.

Wypowiedź o tym, że prezydent nie jest zwolennikiem "jakichkolwiek" szczepień obiegła wszystkie media. Odniósł się do niej także poznański adwokat Arkadiusz Tetela, którego facebookowy post udostępniło na FB Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP:

Już w nocy Andrzej Duda odniósł się do swoich słów na Twitterze. - STOP MANIPULACJI! Uważam, że ewentualne szczepienie przeciw koronawirusowi nie powinno być obowiązkowe. Tak jak nie są obowiązkowe szczepienia przeciw grypie. Co do innych chorób (polio, gruźlica, szkarlatyna itp.), to zupełnie co innego. Inna rozmowa - napisał prezydent.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
6.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro