Reklama
Reklama

W Poznaniu niszczą plakaty Andrzeja Dudy: "Wolne miasto Poznań?"

fot. Jan Sulanowski FB

Jan Sulanowski, były radny PiS przyznaje, że nie zgadza się niszczenie banerów wyborczych w mieście.

Do drugiej tury wyborów prezydenckich coraz bliżej, a tym samym kampania wkracza w decydującą fazę. Na poznańskich ulicach widać coraz więcej banerów i plakatów wyborczych, a część z nich jest niszczona. - 10 legalnie zawieszonych banerów Andrzeja Dudy zniszczonych na jednej tylko ulicy w Poznaniu. Na tej samej ulicy zniszczony baner Rafała Trzaskowskiego. Wyrażam sprzeciw wobec takich metod kampanii wyborczej - napisał na Facebooku były radny Prawa i Sprawiedliwości, Jan Sulanowski. Kolejnego dnia Sulanowski wrzucił następny post na FB. - Wczoraj pisałem o brudnej kampanii. W "odpowiedzi" zniszczono kolejny baner Andrzeja Dudy. Taka ma być Polska zdaniem przeciwników Andrzeja Dudy - dopytuje. W miejscu baneru z wizerunkiem Andrzeja Dudy umieścił wymowny napis: "Tu wisiał legalnie zawieszony baner Andrzeja Dudy 3 razy zniszczony. "Wspólna Polska", "Nowa Solidarność", "Wolne miasto Poznań"?".

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Ale niszczone są także banery Rafała Trzaskowskiego. - W dniu dzisiejszym doszło do niszczenia plakatów wyborczych przez mężczyznę w niebieskiej kominiarce i biało-niebieskiej koszulce, który to wraz z kobietą poruszał się czarnym samochodem marki BMW w kombi o rejestracji zaczynających się od PZ. Z relacji świadków wynika, iż sprawca był bardzo agresywny i pobudzony. O zajściach poinformowana została policja, która zna już personalia mężczyzny, który zatrzymany został na terenie Suchego Lasu - poinformowano w poniedziałek na facebookowym profilu Osiedle Podolany w Poznaniu.

Warto pamiętać, że za niszczenie materiałów wyborczych grozi kara grzywny do 5000 złotych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

"Wiosna" w Poznaniu, nad Wartą tłumy
8℃
5℃
Poziom opadów:
4.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
57.47 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro