Reklama
Reklama

Kolejna poznańska ulica zyska więcej zieleni

fot. ZDM

W pierwszej połowie lipca br. rozpocznie się remont zachodniego chodnika ul. Poplińskich. Także w tym przypadku zaplanowano nasadzenia dodatkowej zieleni.

Chodnik na ul. Poplińskich od strony ul. Górna Wilda został wyremontowany w ubiegłym roku. ramach prac wykonano nawierzchnię z płyt betonowych i kostki. Odbrukowano również przestrzeń bezpośrednio przy jezdni, tworząc tym samym miejsce pod nasadzenia zieleni. Wiosną tego roku posadzono tu cztery nowe drzewa, uzupełniając drzewostan na ul. Poplińskich. Natomiast na początku lipca br. w pasie zieleni pojawiły się sadzonki wysokiej trawy ozdobnej.

Prace związane z uzupełnieniem zieleni na ul. Poplińskich kosztowały 16 tysięcy złotych i zostały sfinansowane z pieniędzy będących w dyspozycji Rady Osiedla Wilda. Środki te wystarczyły również na wykonanie nasadzeń ozdobnych traw w misach drzew na ul. Czarneckiego, w sąsiedztwie Powiatowego Urzędu Pracy i na ul. św. Jerzego - informują urzędnicy ZDM.

Podobne zmiany czekają chodnik po zachodniej stronie ulicy - niebawem rozpocznie się jego remont. A po jego zakończeniu na ulicy Poplińskich pojawi się kolejna zieleń.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
17.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro