Reklama
Reklama

Odpalali petardy w parku. Wszystko nagrała kamera monitoringu

fot. www.gniezno.eu
fot. www.gniezno.eu

Do zdarzenia doszło w Gnieźnie.

W ubiegły w wtorek przed godzina 13 strażnicy miejscy z Gniezna odebrali zgłoszenie, że w Parku im. Tadeusza Kościuszki ktoś odpala fajerwerki. Na miejscu już po chwili od zgłoszenia pojawili się funkcjonariusze. Na miejscu zastali czterech mężczyzn, którzy po wylegitymowaniu stanowczo zaprzeczali, że zakłócali spokój i porządek publiczny.

Osoby te poinformowano o wszczęciu czynności wyjaśniających, które dokładnie wykażą, kto dokładnie popełnił wykroczenie. Ci sami 4 mężczyźni po 14:30 ponownie odpalili fajerwerki w tym samym miejscu w Parku, po czym oddalili się przed przyjazdem patrolu Policji. Kamery monitoringu miejskiego w parku zarejestrowały jednak zarówno pierwsze, jak i drugie wykroczenie - relacjonuję urzędnicy miejscy z Gniezna.

Analiza nagrania i dane osób wcześniej wylegitymowanych pozwoliły na zebranie wystarczającego materiału dowodowego i postawienie zarzutów sprawcom wykroczeń o charakterze chuligańskim. Podejrzanych wezwano już na przesłuchanie i rozliczenie - dodają.

Sprawcom grozi grzywna w postępowaniu mandatowym do 500 zł lub w sądzie do 5 tys. zł, a nawet kara aresztu lub ograniczenia wolności. Sprawa jest rozwojowa, ustalane są dowody na podobne wykroczenia w naszym mieście - kończą urzędnicy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zaczęła się meteorologiczna zima i przymroziło! W Wielkopolsce nawet blisko -15 stopni!
-1℃
-8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
86.06 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro