Dariusz Żuraw: zwycięstwo z Legią było zasłużone i bardzo ważne

W doskonałych nastrojach są w sobotni wieczór kibice Lecha Poznań.

Po dwóch porażkach Kolejorz tym razem zdołał pokonać Legię Warszawa. - Można powiedzieć w końcu - trzeci mecz w tym sezonie z Legią. Dwa razy byliśmy blisko wygranej, nie udało się. Wygraliśmy po dobrej grze, szczególnie w pierwszej połowie, która była w naszym wykonaniu naprawdę udana. Stworzyliśmy dużo sytuacji, mieliśmy przewagę w posiadaniu piłki i kreowaniu akcji. To zaowocowało strzelonymi bramkami i były następne sytuacje - komentował na pomeczowej konferencji trener Dariusz Żuraw.

W drugiej połowie lepsze wrażenie sprawiała Legia, która nawet zdobyła gola, ale po ostatnim gwizdku na tablicy wyników mieliśmy 2:1 dla Lecha. - Wiedzieliśmy, że Legia ruszy po przerwie. Po jednym stałym fragmencie zrobiło się nerwowo, ale mogę powiedzieć, że było to zasłużone zwycięstwo i bardzo ważne - w każdym meczu walczymy o 3 punkty, bo gramy z bezpośrednimi rywalami do "pudła", co jest naszym celem - mówił szkoleniowiec Kolejorza.

Teraz przed Lechem spotkanie z Lechią Gdańsk. Stawką meczu będzie awans do finału Totolotek Pucharu Polski. - Musimy szybko się zregenerować i to samo co dzisiaj zrobić w środę, bo chcemy zagrać w finale - zapewnił Żuraw.

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Uwaga na drogach!