Reklama
Reklama

Wspólna akcja strażników i policjantów nad poznańskimi jeziorami

fot. Straż Miejska

Strażnicy miejscy i policjanci przypominają o bezpieczeństwie nad wodą.

"Bezpieczne wakacje nad wodą" - to wspólne działania Straży Miejskiej i Policji prowadzone na terenie poznańskich kąpielisk. Strażniczki z zespołu profilaktyki, wspólnie z policjantką z KP Jeżyce, przeprowadziły pierwsze spotkania z wypoczywającymi nad jeziorami Rusałka, Strzeszyńskie i Kierskie.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Funkcjonariusze tłumaczyli odpoczywającym, w jaki sposób bezpiecznie korzystać z uroków lata. Przypominano o podstawowych zasadach bezpiecznej kąpieli - wybierać miejsca dozwolone pod czujnym okiem ratownika, unikać nagłego ochłodzenia organizmu, a w miarę możliwości nie pływać samotnie. Funkcjonariusze przestrzegali przed wchodzeniem do wody w miejscach niestrzeżonych, zwłaszcza do rzek, stawów czy glinianek - informuje Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej. Dzieci otrzymywały opaski na rękę, tzw. niezgubki (jaskrawo żółte opaski z miejscem na adres czy telefon kontaktowy) oraz okolicznościowe przypinki, a dorośli broszury informacyjne - dodaje.

Akcja ma na celu zwiększenie naszego bezpieczeństwa.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

"Wiosna" w Poznaniu, nad Wartą tłumy
8℃
5℃
Poziom opadów:
4.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
57.47 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro