Reklama

Kontrowersyjny baner zawisł na budynku przy ul. Głogowskiej

fot. Czytelnik

O sprawie ma zostać zawiadomiona policja.

Na ogromnym plakacie, który pojawił się na budynku przy ul. Głogowskiej, tuż przy skrzyżowaniu z ulicą Górczyńską widnieje napis "WHO i lobby LGBT w ramach seksedukacji chce uczyć: 4 latki masturbacji, 6 latki wyrażania zgody na seks, 9 latki pierwszych doświadczeń seksualnych i orgazmu". Baner zauważył nasz Czytelnik i przesłał do nas zdjęcie.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Jak się okazuje plakat jest jedną z akcji stoppedofilii.pl, za którą stoi fundacja Pro Prawo Do Życia. Władze Warszawy, Poznania i Gdańska idą w ślady Berlina. Forsują edukację seksualną, wzorowaną na Standardach Edukacji Seksualnej opracowanych w Niemczech. Finansują programy i organizacje, zachęcające dzieci do masturbacji i negocjacji warunków uprawiania seksu, z nieokreślonymi osobami. Jedynym kryterium ma być "dobrowolność" - piszą na swojej stronie organizatorzy akcji.

Grupa Stonewall ma zamiar zawiadomić policję. Te informacje, które się pojawiają na plakacie nie są prawdziwe - mówi w rozmowie z WTK Mateusz Sulwiński z Grupy Stonewall . To się opiera na wytycznych WHO co do edukacji seksualnej, natomiast te wytyczne, jeżeli się je dokładnie przeczyta, mówią wprost o tym, że należy przekazywać dzieciom wiedzę adekwatną do ich wieku i poziomi rozwoju. Na przykład taką wiedzę odnośnie masturbacji, czym ona jest. Natomiast to się nie równa nauce masturbacji. To jest absurd. Ta manipulacja jest wykorzystywana przez skrajnie prawicowe organizacje do homofobicznej nagonki - dodaje.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
10℃
Poziom opadów:
3.8 mm
Wiatr do:
29 km
Stan powietrza
PM2.5
10.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro