Reklama

Prezydent Duda proponuje zmianę Konstytucji. Chodzi o zakaz adopcji dzieci przez osoby w związkach jednopłciowych

fot. Jakub Szymczuk/KPRP/prezydent.pl
fot. Jakub Szymczuk/KPRP/prezydent.pl

Z zaskakującą inicjatywą wyszedł Andrzej Duda.

Prezydent odwiedził w sobotę Szczawno-Zdrój. Mówił tam m.in. o szczególnej ochronie dzieci, którą zapewnia im Konstytucja, dodając jednocześnie, że wymagają one dopracowania.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Andrzej Duda wspomniał o sytuacji pozbawienia rodziców praw rodzicielskich. - To są dzieci, które mogą podlegać przysposobieniu, jeżeli mogą także podlegać adopcji. I tutaj można było podnieść jedną wątpliwość. Mamy powiedziane w naszym prawie, że małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny, więc jeżeli małżonkowie chcą dokonać przysposobienia czy też, jak kto woli, adopcji dziecka, to tutaj problemu nie ma. Nie ma obawy, że małżeństwo będzie jednopłciowe, ponieważ zdecydowanie wyklucza to polska Konstytucja, ale są możliwe inne przypadki, dlatego uważam, że w polskiej Konstytucji powinien się expressis verbis znaleźć zapis, że wykluczone jest przysposobienie dziecka lub adopcja przez osobę pozostającą w związku jednopłciowym - powiedział prezydent, cytowany przez dorzeczy.pl.

Prezydencki projekt zmiany Konstytucji ma trafić do Sejmu w poniedziałek. Andrzej Duda liczy, że poprą go nie tylko posłowie Zjednoczonej Prawicy, ale i PSL oraz Konfederacji. - Jestem przekonany, że zapis ten znajdzie poparcie również i części posłów Koalicji Obywatelskiej, albowiem niektórzy z nich bardzo wyraźnie deklarowali swój sprzeciw wobec jakiejkolwiek dopuszczalności adopcji dziecka czy przysposobienia dziecka przez związki jednopłciowe - stwierdził.

W Sejmie do zmiany konstytucji potrzeba 307 głosów. PiS dysponuje 235 posłami.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
12.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro