Reklama
Reklama

Ruszył Jarmark Świętojański. Dziś m.in. kolorowa parada

fot. Przemysław Łukaszyk

W sobotę na płycie poznańskiego Starego Rynku rozpoczął się 45. Jarmark Świętojański. Przez dwa tygodnie organizatorzy zapewniać będą liczne atrakcje. Nie zabraknie zabawy, zapachu i smaku.

W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną, termin i wielkość wydarzenia musiały ulec zmianie. Nie oznacza to jednak, że zabraknie atrakcji.
Już dziś o godzinie 12.30, przed Ratuszem poznańscy rzemieślnicy otrzymali klucze do miasta. Symbol władzy wręczył im zastępca prezydenta, Mariusz Wiśniewski. Następnie mieszkańcy i turyści mogli zobaczyć pokaz artystyczny inspirowany włoską sztuką tańca z chorągwiami. O godzinie 14:00 wokół rynku przejdzie kolorowa parada.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Nie zabraknie też nowości. Po raz pierwszy w Poznaniu odbędą się zawody rzeźbienia w drewnie - Speed Wood Carving. Zawodnicy zmierzą się w takich konkurencjach, jak "Ostre Cięcie" - obróbka piłą oraz "Wysokie napięcie" - obróbka elektronarzędziami. Zmagania będzie można zobaczyć w niedzielę, przed domkami budniczymi (początek w samo południe).

Codziennie od godziny 10:00 do 21:00 na ponad stu straganach będzie można kupić nie tylko unikatowe rękodzielnicze, ale również, kosmetyki czy odzież. Coś dla siebie znajdą też miłośnicy dobrej kuchni. Na Starym Rynku będą mogli skosztować wielu lokalnych i regionalnych smakołyków.

Szczegółowy program można znaleźć tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

"Wiosna" w Poznaniu, nad Wartą tłumy
8℃
5℃
Poziom opadów:
4.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
57.47 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro