Reklama
Reklama

Duża awaria energetyczna na północy Poznania. "Ludzie zamknięci w windach"

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Problemy energetyczne w północnej części miasta.

Problemy pojawiły się po godzinie 15 i zakłóciły m.in. funkcjonowanie komunikacji miejskiej. - O 15:16 zabrakło napięcia w rejonie przystanku Słowiańska na PST. Udało się jednak wznowić ruch o 15:38 - przekazał nam dyżurny Nadzoru Ruchu MPK Poznań.

To jednak nie kończy problemów. - Jeden z dyskontów na Piątkowskiej zamknięty, a w okolicy nie działają Windy - informuje nasz czytelnik. - Awaria prądu na Winogradach, ludzie zamknięci w windach - dodaje kolejny, załączając zdjęcie z... windy.

Z informacji podawanych przez Enea Operator wynika, że awaria obejmuje takie ulice jak Przepadek, Pułaskiego, Stara Cegielnia, Jana Ostroroga, Oleśnicka, Marcelińska; Drzymały, Nad Wierzbakiem, Obornicka, Szydłowska, Sochaczewska, Urbanowska, Piątkowska, Źródlana, Michałowska, Chełmińska, Maczka, Sokoła, Niepodległości, Ku Cytadeli, Księcia Józefa, Wielka, Ewarysta Estkowskiego, Małe Garbary, gen. Tadeusza Kutrzeby, Grochowe Łąki, Święty Wojciech, Chwaliszewo, Masztalarska, Wenecjańska, Piaskowa, Wodna, Klasztorna, Szyperska, Garbary, Szewska, Bóżnicza, Żydowska, Północna, Ślusarska, Woźna, Stary Rynek, Kramarska, Na Podgórniku, Dominikańska czy Garbary.

 • Aktualizacja
  piątek, 3.07.2020 r., godz. 18.24
  Aktualizacja
  piątek, 3.07.2020 r., godz. 18.24
  Większość skutków awarii została już usunięta. Doszło do niej w punkcie zasilania w rejonie Cytadeli. Pojawiło się zadymienie, na miejscu interweniowali strażacy.
 • Aktualizacja
  piątek, 3.07.2020 r., godz. 19.37
  Aktualizacja
  piątek, 3.07.2020 r., godz. 19.37
  Awaria została całkowicie usunięta.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega!
17℃
6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
14.40 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro