Reklama
Reklama

8 powodów, dla których warto pomyśleć o szkole policealnej

Czy warto się uczyć? Oczywiście, że tak! Trzeba to jednak robić mądrze! Kluczem do sukcesu jest dobry wybór ścieżki kształcenia, która będzie zbieżna zarówno z naszymi zainteresowaniami, jak i aktualną sytuacją na rynku pracy. W tym przypadku ważne są także różne aspekty dodatkowe, takie jak forma kształcenia, jego koszt czy czas trwania. Dlatego też zebraliśmy dla Was 8 ważnych powodów, dla których szkoła policealna może być naprawdę ciekawą opcją - sprawdźcie sami!

1. Łatwa rekrutacja - aby zapisać się do szkoły policealnej, wystarczy mieć wykształcenie średnie. Co jednak bardzo ważne, zdana matura czy studia wyższe nie są żadną przeszkodą do podjęcia nauki. Nie ma też w tym przypadku górnej granicy wieku.

2. Bezpłatność - dobre szkoły policealne nie pobierają opłat za naukę. Najlepsze z nich, takie jak Cosinus, dodatkowo zapewniają bezpłatne materiały wykorzystywane podczas zajęć praktycznych.

3. Krótki czas nauki - bez wątpienia jest on olbrzymią zaletą policealek. W zależności od kierunku edukacja w nich trwa od 1 roku do maksymalnie 2 lat. Jest to zdecydowanie krócej niż w przypadku studiów wyższych.

4. Dostosowanie do rynku pracy - w swojej ofercie szkoły policealne mają wiele ciekawych zawodów, które mogą okazać się przepustką do dobrej pracy czy założenia własnej firmy.

5. Dostosowanie do Ciebie - w przypadku policealek nie musisz martwić się, jak pogodzić naukę z pracą czy też studiami dziennymi. Zajęcia odbywają się w weekendy lub wieczorowo, a liczba zjazdów z reguły nie przekracza dwóch w miesiącu.

6. Gwarancja uznania kwalifikacji - dopełnieniem edukacji w szkołach policealnych są egzaminy zawodowe organizowane przez CKE. Oznacza to, że ich zdanie daje powszechnie uznane kwalifikacje, w niczym nieróżniące się od tych, które uzyskuje się po technikum.

7. Dodatkowe korzyści dla siebie - legitymacja szkoły policealnej uprawnia do zniżek w komunikacji miejskiej, pociągach i instytucjach kultury. Uczęszczanie na zajęcia jest także traktowane jako kontynuacja nauki, a więc uprawnia do pobierania różnego typu świadczeń.

8. Oferta dla każdego - szkoły policealne to szansa na szybkie zdobycie konkretnego zawodu zaraz po LO lub uzupełnienie swojego wykształcenia zdobywanego w ramach studiów dziennych. Umożliwią one także przebranżowienie lub rozszerzenie kwalifikacji w późniejszym czasie, bez ponoszenia kosztów.

Jak więc widać, szkoły policealne to bardzo ciekawe rozwiązanie dla wielu osób. Pozwalają one na zdobycie atrakcyjnych kwalifikacji całkowicie za darmo i bez konieczności rezygnacji z pracy czy życia prywatnego. Może więc to dobry czas, by zapisać się do szkoły Cosinus w Poznaniu? Rekrutacja na semestr jesienny 2020 już trwa!

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW
24℃
15℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
10.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro