Reklama
Reklama

Do szpitala ginekologicznego przy Polnej trafiła ciężarna pacjentka z koronawirusem

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Fotorech / pixabay.com

W piątkowych statystykach przedstawionych przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki wykazano przypadek 26-letniej mieszkanki powiatu kaliskiego, która z koronawirusem trafiła do szpitala przy ulicy Polnej w Poznaniu.

Kobieta znajduje się w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym w Poznaniu. Jak ustaliła Telewizja WTK, 26-latka jest w ciąży, a do szpitala w Poznaniu trafiła 1 lipca. Ponieważ już wcześniej przebywała na kwarantannie z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem, trafiła na izolacyjny pododdział ginekologiczno-położniczy. To miejsce specjalnie przygotowane z myślą o ciężarnych, które mają lub mogą mieć koronawirusa. Jest to wydzielona część szpitala, dzięki czemu pozostałe pacjentki przebywające w placówce nie mają kontaktu z chorą.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

W piątek 26-latka, która dobrze się czuje, ma mieć wykonane cesarskie cięcie. Kobieta po kilku dniach będzie mogła wyjść do domu, a jej dziecko będzie musiało zostać jeszcze w szpitalu na oddziale izolacyjnym. Noworodek m.in. zostanie poddany testowi na koronawirusa i to od wyników badań będzie zależało jak długo zostanie w szpitalu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

"Wiosna" w Poznaniu, nad Wartą tłumy
8℃
5℃
Poziom opadów:
4.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
57.47 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro