Reklama
Reklama

Toaletowy problem na Cytadeli

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Lanz-Andy / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Lanz-Andy / pixabay.com

Na terenie największego poznańskiego parku znajduje się tylko jedna miejska toaleta otwarta do... 16.00.

Problem poruszono podczas posiedzenia Komisji Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej Rady Miasta. Jak informuje Biuletyn Miejski, na Cytadeli działa jedna miejska toaleta, która jest czynna tylko do godziny 16.00. Tymczasem poznaniacy z parku korzystają chętnie także w późniejszych godzinach. To oznacza, że w przypadku potrzeby fizjologicznej muszą korzystać z toalet w dwóch punktach gastronomicznych - restauracji Umberto lub Tarasach Cytadeli.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA

Jagoda Żurawska z restauracji Umberto tłumaczyła na posiedzeniu, że w wiosenne i letnie weekendy do toalet w restauracji ustawiają się długie kolejki oczekujących. Wiąże się to z koniecznością nawet codziennego opróżniania szamba. Radni poprosili szefa Usług Komunalnych, Macieja Dźwiga, by wprowadzono tu rozwiązania doraźne, które wyeliminowałyby problem. Pod uwagę brane jest wydłużenie godzin otwarcia miejskiej toalety w parku oraz ustawienie na Cytadeli toalet przenośnych

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
34.41 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro