Reklama
Reklama

Kompleksowo wyremontowali linię Poznań - Piła za 500 mln złotych. Teraz chcą przeprowadzić kolejne prace... na tej samej trasie

Zdjęcie ilustracyjne | fot. fotoworkshop4you / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. fotoworkshop4you / pixabay.com

W Parkowie na terenie powiatu obornickiego ma zostać odtworzona "mijanka" dla pociągów.

Pod koniec ubiegłego roku zakończył się kompleksowy remont trasy kolejowej Poznań - Piła, który kosztował 0,5 mld złotych. Wymieniono tu tory i całą infrastrukturę. Jak przypomina branżowy portal rynek-kolejowy.pl, w ramach prac nie zdecydowano się na dobudowanie drugiego toru pomiędzy Obornikami i Dziembówkiem, co stało się przedmiotem krytyki. Dziś natomiast PKP PLK chce odtworzyć mijankę w Parkowie na tym odcinku, co będzie powodować kolejne utrudnienia dla pasażerów.

Radosław Śledziński z PKP PLK w rozmowie z rynkiem-kolejowym.pl przyznaje, że w ciągu kilku ostatnich lat sytuacja na tej trasie się zmieniła. Gdy planowano remont całej trasy Poznań - Piła, z analiz wynikało, że odtwarzanie mijanki nie będzie zasadne. Dziś natomiast wiadomo, że samorząd województwa chce zwiększyć liczbę pociągów na trasie i w związku z tym mijanka bardzo poprawi tu sytuację.

Nie wiadomo jeszcze kiedy prace miałyby się rozpocząć i do kiedy potrwają. Mają się odbywać w nowej perspektywie unijnej, a więc do 2027 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
32.59 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro