Reklama
Reklama

Wartostrada: kończą budowę nowego odcinka, wkrótce przebudują prawie 2 km w Parku nad Wartą!

fot. PIM

Wartostrada z każdym rokiem jest coraz dłuższa.

Właśnie kończą się prace na około 0,5-kilometrowym odcinku przy Bramie Poznania. To fragment od okolic wiaduktu kolejowego do mostu Mieszka I. Zamontowano tu oświetlenie, monitoring, ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe. Jeszcze w tym roku ma się rozpocząć budowa łącznika przy moście Chrobrego. Umożliwi on zjazd na Wartostradę z mostu (od ul. Estkowskiego) do zaplecza przystani w Starym Porcie. Tu także pojawi się oświetlenie i monitoring. Ale to nie koniec. W środę Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg na przebudowę odcinka Wartostrady, który przebiega wzdłuż osiedla Piastowskiego, pomiędzy mostami Królowej Jadwigi i Przemysła I.

- To odcinek liczący w sumie ponad 1,8 km długości. Dziś ścieżka dla pieszych i rowerzystów jest tam nierówna i spękana, a dzięki przebudowie spacer czy przejazd tędy będzie bezpieczniejszy i bardziej komfortowy. Odcinek zostanie wyposażony w monitoring, którego dziś tam brakuje, a także nowe oświetlenie i małą architekturę. Priorytetem przy modernizacji ścieżki będzie zachowanie w jak najszerszym możliwym zakresie zieleni, a w szczególności drzew - mówi Marcin Gołek, wiceprezes PIM.

Wartostrada na odcinku prawie 2 km ma mieć 6 metrów długości: 3 metry dla rowerzystów i 3 dla pieszych. Firmy zainteresowane udziałem w przetargu mogą zgłaszać się do PIM do 24 lipca. Wykonawca będzie mieć 420 dni na zakończenie robót.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
4.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro