Reklama
Reklama

AMP Futbol: Warta Poznań gospodarzem turnieju o Puchar Polski

fot. Łukasz Woźniak, archiwum

W najbliższą niedzielę w Poznaniu odbędzie się turniej o Puchar Polski w amp futbolu.

Pandemia koronawirusa storpedowała również rozgrywki Ekstraklasy amp futbolu. W tej sytuacji zdecydowano się na rozegranie Pucharu Polski, a turniej zorganizuje Warta Poznań wraz z Amp Futbol Polska.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

- Pandemia pokrzyżowała harmonogram spotkań ligowych oraz plany wspólnych treningów. Wykorzystaliśmy przerwę w rozgrywkach do tego, żeby poprawić kondycję i zdolności motoryczne. Zawodnicy dostali indywidualne plany treningowe i je realizowali. Teraz nie możemy się już doczekać meczów o stawkę. Dla nas turniej o Puchar Polski będzie nagrodą za ciężką pracę wykonaną na treningach - powiedział trener Warty Poznań, Dariusz Sylwestrzak.

Do stolicy Wielkopolski przyjadą Husarz Kraków (trzykrotny mistrz Polski) i Widzew Łódź, który podobnie jak Warta posiada sekcję amp futbolową od kilku miesięcy.

- Bezdyskusyjnie faworytem turnieju jest Husaria Kraków. Dla nas będzie to okazja do zebrania kolejnych doświadczeń na tle silnego przeciwnika. Wierzymy, że zaprocentuje to później w lidze i pokaże nad czym musimy pracować - przyznał Daniel Sylwestrzak.

Turniej o Puchar Polski w amp futbolu odbędzie się w niedzielę, 5 lipca na terenie kompleksu sportowego OSiR na poznańskiej Głuszynie. Wstęp jest wolny, a transmisje z meczów będzie można obejrzeć na www.facebook.com/AmpFutbolPolska/. Pierwszy mecz o 11:00.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

"Wiosna" w Poznaniu, nad Wartą tłumy
8℃
5℃
Poziom opadów:
4.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
68.23 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro