Reklama
Reklama

ZKZL wystawia na aukcję 31 lokali użytkowych. W ofercie lokale na Śródce, Św. Marcinie czy Ratajczaka

fot. ZKZL Poznań
fot. ZKZL Poznań

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych zapewnia, że ceny zostały znacznie obniżone.

- Lokale użytkowe, które będzie można wylicytować znajdują się w atrakcyjnych lokalizacjach. Wystarczy wspomnieć, że będzie można starać się o lokale znajdujące się przy ul. Woźnej, Taczaka, Święty Marcin, Ratajczaka czy na Rynku Śródeckim. Istotna jest także różnorodność lokali. Najmniejszy ma powierzchnię 12 m2, a największy 271 m2, co sprawia, że bez problemu można dopasować lokal do własnych potrzeb i możliwości finansowych - wyjaśnia Łukasz Kubiak z ZKZL.

Są to zarówno lokale pod gastronomię, jak i takie pod handel czy usługi. - Jedną z ciekawszych nieruchomości jest lokal po dawnej restauracji Savoy - posiadający taras oraz miejsca parkingowe. Mieści się on przy Placu Waryńskiego 9 - w znakomitej lokalizacji, w sąsiedztwie której znajduje się pętla tramwajowa Ogrody oraz budynki Uniwersytetu Adama Mickiewicza. To znakomite miejsce dla biznesu gastronomicznego - zachwala Kubiak. Inny lokal znajduje się przy ulicy Półwiejskiej 13, w odnowionej kamienicy.

- Mając na uwadze sytuację panującą w Polsce, Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych znacząco obniżył ceny wynajmu lokali, które można wylicytować na aukcji. Stawki czynszu są dużo niższe od proponowanych najemcom przed pandemią. W niektórych przypadkach cena wywoławcza jest niższa nawet o 60 złotych za 1 m2 i dotyczy to atrakcyjnych lokalizacji, takich jak wspomniana wcześniej ul. Półwiejska 13. Na potrzeby aukcji lokali użytkowych znacząco zmniejszyła się również kwota wadium, która zaczyna się od 300 złotych - kończy.

Aukcja odbędzie się 15 lipca o 13.00 w Domu Aukcyjnym Adam's. TUTAJ znajduje się wykaz lokali, które pojawią się na aukcji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
9.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro