Reklama

Ponownie skazano małżeństwo, które znęcało się nad dziećmi. On był księdzem, ona chciała wstąpić do zakonu

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Counselling / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Counselling / pixabay.com

Sąd chce, by para 5 lat spędziła w więzieniu.

Para z Ostrowa Wielkopolskiego, która przed wzięciem ślubu była mocno związana z Kościołem (on był księdzem, a ona chciała iść do zakonu) zostało rodziną zastępczą dla 4 dzieci. Z ustaleń śledczych wynika, że małżeństwo przez 4 lata znęcało się psychicznie i fizycznie nad swoimi podopiecznymi. Dzieci miały być przez opiekunów bite, głodzone, poniżane, musiały klęczeć w kątach przez długi czas. Straszono je też, że zostaną wywiezione do lasu. Sprawą zajęła się prokuratura po tym, gdy jedno z dzieci opowiedziało o swoich przeżyciach pedagogom ze swojej szkoły.

W toku postępowania ustalono, że do znęcania się miało dochodzić od 2009 do 2013 roku. W 2015 roku kaliski sąd skazał małżeństwo na pięć lat więzienia. Para jednak odwołała się od wyroku. Sąd wyższej instancji w 2016 roku uchylił wcześniejszy wyrok i skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia.

Jak informuje portal wlkp24.info, właśnie zapadł drugi wyrok w tej sprawie. Małżeństwo ponownie skazano na pięć lat bezwzględnego więzienia, dodatkowo przez 15 lat nie mogą opiekować się małoletnimi ani brać udziału w jakiekolwiek edukacji dzieci. Wyrok nie jest prawomocny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
8.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro