Reklama
Reklama

Strefa Płatnego Parkowania: zmieniły się sektory dla mieszkańców

fot. ZDM

Dość istotna zmiana zaszła 1 lipca dla mieszkańców terenów objętych Strefą Płatnego Parkowania.

Od tego dnia za parkowanie trzeba płacić więcej, zmieniono również zasię śródmiejskiej części strefy. O szczegółach pisaliśmy m.in. tutaj.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Utrzymane zostały tzw. identyfikatory dla mieszkańców, choć ich koszt (dla pierwszego auta) wzrósł z 10 do 30 złotych miesięcznie. Z drugiej strony nie obejmuje on już tylko konkretnej ulicy, ale cały "sektor". To reakcja na postulaty obywateli i rad osiedli.

- Obecnie są trzy sektory. Pierwszy z nich to "C" - czyli Centrum, dla mieszkańców budynków w Śródmiejskiej Strefy Płatnego Parkowania Centrum. To wcześniejsze sektory 1, 2, 3, 4, 5. Drugi "J" dla Śródmiejskiej Strefy Płatnego Parkowania Jeżyce i Strefy Płatnego Parkowania na Jeżycach (wcześniejsze sektory o numerach 6, 7). Trzeci to "Ł" to część Łazarza na której znajduje się SPP, czyli teren wokół Międzynarodowych Targów Poznańskich - tłumaczy w swoim komunikacie Zarząd Dróg Miejskich.

- Mieszkańcy, którzy zakupili identyfikatory przed 1 lipca 2020 r., na których oznaczenie sektora jest inne niż obecnie obowiązujące, identyfikatory takie nadal są honorowane i nie ma potrzeby ich wymieniać. Na ich podstawie można parkować, w zależności od miejsca zameldowania, w całym sektorze C, J lub Ł, czyli na większym obszarze niż było to wcześniej możliwe - dodają urzędnicy.

Wszystkie szczegóły dotyczące identyfikatorów mieszkańców można znaleźć tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

"Wiosna" w Poznaniu, nad Wartą tłumy
8℃
5℃
Poziom opadów:
4.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
57.47 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro