Reklama
Reklama

GIS ostrzega przed talerzami z Wielkopolski. Mogą zawierać szkodliwy ołów

fot. GIS

Nowe ostrzeżenie wydał Główny Inspektorat Sanitarny.

Jak czytamy w ostrzeżeniu publicznym dotyczącym wyrobu do kontaktu z żywnością, wycofano z obiegu produkt "Granit talerz deserowy 20cm czarny NBC".

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA

- W próbkach produktu badanego przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono migrację ołowiu na poziomie, który może stwarzać zagrożenie dla zdrowia konsumentów - informuje GIS.

Importerem produktu jest Altom Sp. z o. o. sp. k. Numer partii to KZ/19/182, a kod kreskowy 5907508109394.

- Altom Sp. z o. o. sp. k. poinformowała swoich odbiorców o zaistniałej sytuacji i poprosiła o wycofanie produktu z obrotu i jego utylizację. Talerze objęte komunikatem, które znajdowały się w magazynie firmy Altom Sp. z o. o. sp. k. zostały zablokowane i przeznaczone do utylizacji. Altom Sp. z o. o. sp. k. wraz z organami Państwowej Inspekcji Sanitarnej prowadzi postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie.Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofywania produktu - czytamy w komunikacie GIS.

Nie należy używać talerzy wskazanych w komunikacie do kontaktu z żywnością.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: w nocy i rano możliwe przymrozki
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
4.18 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro