Reklama
Reklama

Premier Morawiecki pokazał oświadczenie majątkowe. Szef rządu ma prawie 5 mln zł w gotówce

fot. By Fot. Kancelaria Premiera - Expose premiera Mateusza Morawieckiego, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=64854045

Poznaliśmy najnowsze oświadczenie majątkowe Mateusza Morawieckiego.

Wynika z niego, że szef rządu ma na koncie ok. 4,93 mln zł w gotówce. Na jego majątek składają się również dom o powierzchni 150 mkw., wraz z działką wyceniany jest na 1,9 mln zł. Do tego należy doliczyć mieszkanie o powierzchni 72,4 mkw. (warte ok. 1,1 mln zł).

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Premier Morawiecki w oświadczeniu wpisał również kolejny dom o powierzchni 100 mkw., położony na działce mającej ok. 3100 mkw. (współwłasność), gdzie znajdują się ponadto zabudowania gospodarcze i sanitariaty. Wartość tej posiadłości wycenił na 3-3,5 mln zł.

Szef rządu ma także 50 proc. udziału w domu szeregowym wartym ok. 1,2 mln zł i działkę rolną (2 ha), wycenianą na 200 tys. zł.

Premier zarobił w zeszłym roku prawie 218 tys. zł, do tego doszło 4 tys. zł diety poselskiej.

W składnikach mienia wartych więcej niż 10 tys. zł Morawiecki wymienił kilka zestawów mebli i zabudowy kuchennej, warte w sumie ok. 330 tys. zł i "sprzęt techniczny" za 20 tys. zł.

Premier nie ma zobowiązań, pożyczył za to siostrze 300 tys. zł.

Ponadto szef rządu wpisał w oświadczeniu "uprawienia do akcji Santander" - część w określeniu liczbowym (3857), a część w kwotowym (do 350 tys. zł). Posiada również "prawo do odroczonych premii ujętych w raportach rocznych Banku WZ WBK". Nie znamy jednak ich wysokości.

Przed wejściem w skład rządu PiS Morawiecki był prezesem Banku Zachodniego WBK. To stąd w dużej mierze wziął się jego majątek.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

"Wiosna" w Poznaniu, nad Wartą tłumy
8℃
5℃
Poziom opadów:
4.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
57.47 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro