Reklama
Reklama

Druga tura wyborów: sprawę w urzędzie załatwisz również w sobotę

fot. UMP
fot. UMP

W najbliższą sobotę urząd miasta przy ul. Libelta 16/20 uruchamia dodatkowy dyżur obsługi wyborców.

Trwa okres wakacyjny, więc wiele osób w dniu głosowania może znajdować się poza miejscem zamieszkania lub po prostu nie mieszka w miejscu zameldowania. W tej sytuacji warto zadbać o możliwość oddania głosu.

Do spisu wyborców można dopisywać się do 7 lipca. Najszybciej zrobi się to przez internet, a osoby, które pamiętały o tym przed pierwszą turą nie muszą tego robić ponownie. Możliwe jest również udanie się do urzędu miasta.

Z kolei zaświadczenia o prawie do głosowania na II turę wyborów wydawane są do 10 lipca. Można je odebrać osobiście albo przez upoważnioną na piśmie osobę (nie ma możliwości załatwienia sprawy przez internet).

Obie sprawy w dni powszednie można załatwić oprócz urzędu przy ul. Libelta, także w siedzibie UMP przy ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 404. W tym miejscu obsługiwane są również tylko osoby wcześniej umówione. Kolejną lokalizacją przyjmującą wyborców jest Poznańskie Centrum Świadczeń przy ul. Małachowskiego 10. Tu z kolej nie trzeba umawiać się na wizytę.

Z kolei w sobotę, 4 lipca, urzędnicy będą czekać na obywateli przy ul. Libelta od 8:00 do 13:00. Konieczne jest jednak wcześniejsze umówienie się przez internet. Można to zrobić tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
22.43 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro