Rezerwy Lecha Poznań walczą o utrzymanie. Porażka w starciu z bezpośrednim rywalem

Paweł Tomczyk ostatnio występuje jedynie w rezerwach | fot. Marcin Kołakowski

Nie udał się piłkarzom Lecha II Poznań wyjazd do Stalowej Woli.

Wszystko wskazuje na to, że rezerwy Kolejorza czeka trudna walka o utrzymanie, a jednym z bezpośrednich rywali będzie w niej Stal Stalowa Wola. To właśnie z tym zespołem mierzył się w środę zespół Rafała Ulatowskiego.

Tym razem w składzie rezerw próżno było wypatrywać piłkarzy z ekstraklasowym doświadczeniem, nie licząc oczywiście weterana, Grzegorza Wojtkowiaka oraz Pawła Tomczyka, który nie może przekonać do siebie Dariusza Żurawia, stąd częste występy w "dwójce".

To właśnie Tomczyk po niespełna 30 minutach gry zdobył gola z rzutu karnego - było to jednak tylko wyrównanie stanu rywalizacji, bo chwilę wcześniej na prowadzenie wyszli gospodarze.

Pięć minut później do siatki trafił Piotr Mroziński i było 2:1 dla Stali. Jak się później okazało, takim wynikiem zakończyło się całe spotkanie.

W 29 meczach Lech II zdobył 37 punktów, co daje obecnie 15. miejsce w tabeli II ligi, zagrożone spadkiem. Walka o utrzymanie będzie jednak zacięta, bo do 9. Znicza Pruszków lechici tracą zaledwie 3 punkty.

Stal Stalowa Wola - Lech II Poznań 2:1 (2:1)

Stal Stalowa Wola: Pietrzkiewicz - Jarosz, Witasik, Mroziński, Sobotka, Jopek, Stelmach, Zmorzyński, Chromiński (73′ Ciepiela), Śpiewak (90′ Waszkiewicz), Fidziukiewicz (90 +2′ Kiercz).

Lech II Poznań: Mleczko - Wojtkowiak, Skrzypczak, Kaczmarek (46′ Pawlicki), Białczyk (68′ Szramowski), Tupaj, Sobol, Smajdor (76′ Ławrynowicz), Tomczyk, Andrzejewski, Yatsenko (63′ Kołtański).

Bramki: Fidziukiewicz 27', Mroziński 34' - Tomczyk 29' (k)