Reklama

Siedzisz przed komputerem - zadbaj o swój wzrok

Poznaniacy coraz chętniej sięgają po cyfrową telewizję, szybki internet i tanią połączenia telefoniczne. Klienci coraz częściej pytają o produkty najwyższej jakości a dostawcy coraz szybciej odpowiadają na ich potrzeby.

Rozwój cyfrowej technologii coraz bardziej ułatwia nam życie. Nie wystarcza nam już zwykła telewizja i standardowe połączenia telefoniczne. Poznaniacy domagają się cyfrowej telewizji o jak najlepszej jakości i najszybszego łącza internetowego. Chcą również, żeby coraz mniejsze rachunki przychodziły do nich za połączenia telefoniczne. Na te potrzeby odpowiedziała szybko INEA, której każdego dnia przybywa szereg nowych klientów.

Grupa INEA wprowadziła cyfrowe pakiety, które znacznie usprawniają odbiór trzech najbardziej pożądanych przez nas rzeczy. Telewizja, internet i telefon od tej pory mogą być w jednym pakiecie. Za wszystkie trzy usługi przysyłany będzie również jeden rachunek. Taka opcja bardzo spodobała się potencjalnym klientom. Z usługi skorzystało już blisko 40 tysięcy widzów.

Z rożnych względów taka opcja jest bardzo korzystna dla potencjalnego odbiorcy sygnału. Niestety nowe technologie to również znacznie bardziej wydłużony czas przebywania przed komputerem i telewizorem a to jest bardzo niekorzystne dla naszego zdrowia. Szczególnie cierpią na tym oczy. Siedząc długo przed telewizorem i monitorem komputera rzadziej mrugamy, co powoduje szybsze wyschnięcie gałki ocznej. To może spowodować różne podrażnienia. Ponadto, znacznie szybciej przenosimy wzrok z jednego miejsca na inne, co również niekorzystnie wpływa na nasz wzrok. Długie wpatrywanie się ekran powoduje jest odpowiedzialne również za częstsze bóle głowy i zaburzenia koncentracji. Ponadto, źle dostosowane miejsce pracy powoduje zwyrodnienia kręgosłupa.

Negatywne skutki długiego przebywania przed odbiornikami można nieco zmniejszyć. Prawidłowe ustawienie krzesła, dostosowane do naszego wzrostu może uchronić nas przed bólami pleców. Ponadto, klawiatura jak i monitor powinny być dostosowane do wysokości odpowiednio rąk jak i wzroku. Warto zainwestować w sprzęt biurowy dobrej jakości jak i specjalne okulary ochronne do pracy przy komputerze. Niezależnie od liczby wszystkich zastosowanych sposób ochrony, trzeba robić sobie przerwy co pół godziny.

Żeby być zdrowym, niezbędna jest profilaktyka. Ponieważ, to oczy są najbardziej poszkodowane w dobie rozwoju technologii cyfrowej, należy robić regularnie co dwa lata badania. Taka możliwość daje nam Program Cyfrowy Wzrok. Do tej pory badaniom poddało się już 5 tysięcy osób. Kolejne badania dla abonentów INEI są już przygotowane.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
5.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro