Jarmark Świętojański od soboty w Poznaniu. Będą rzeźbić w drewnie
Jarmark rozpocznie się 4 lipca i potrwa dwa tygodnie.
W sobotę o 12.30 przy Ratuszu poznańscy rzemieślnicy otrzymają klucze do miasta, co będzie oznaczać oficjalne rozpoczęcie Jarmarku Świętojańskiego. Wydarzenie będzie odbywać się na Starym Rynku. Zaplanowano także występ artystyczny oraz kolorową paradę, która przejdzie wokół Starego Rynku około 14.00.
- Nie zabraknie też nowości. Po raz pierwszy w Poznaniu odbędą się zawody rzeźbienia w drewnie - Speed Wood Carving. Zawodnicy zmierzą się w takich konkurencjach, jak "Ostre Cięcie" - obróbka piłą oraz "Wysokie napięcie" - obróbka elektronarzędziami. Zmagania będzie można zobaczyć w niedzielę, przed domkami budniczymi. Początek o godz. 12.00. Wydarzenie zostanie zorganizowane przy współpracy z pracownią rzeźby i rękodzieła "Tatanka" Krzysztof Wiza - wyjaśniają urzędnicy. Rzeźby wykonane w trakcie zawodów będą zdobić płytę Starego Rynku do końca trwania jarmarku.
W kolejny weekend, 11 - 12 lipca, na Starym Rynku stanie Osada Wczesnośredniowieczna, w której odbywać się będą walki wojowników i pokazy dawnego rzemiosła. - Sobota, 18 lipca, to dzień dedykowany Hospicjum Palium. W programie znalazły m.in. koncerty, wspólne czytanie bajek, kiermasz czy gra miejska. Ostatniego dnia jarmarku - w niedzielę, 19 lipca, odbędzie się koncert zespołu muzyki dawnej "Góra Trolla", który swoim repertuarem nawiązuje do czasów średniowiecza i renesansu - dodają.
Nie zabraknie też tradycyjnego jarmarku, a więc domków wypełnionych biżuterią z bursztynu, galanterią z Indii czy Nepalu, ubraniami z lnu i ozdób z kwiatów. Do wyboru będzie tu znacznie więcej przedmiotów. Oczywiście nie zapomniano o miłośnikach jedzenia. W ofercie znajdą się przysmaki, dania regionalne, alkohole, sery, miody i wiele więcej. Jarmark będzie czynny codziennie od 10.00 do 21.00.
Najpopularniejsze komentarze