Reklama
Reklama

Dwoje dzieci z przedszkola na Smochowicach z koronawirusem. Troje kolejnych zaraziło się od matek, które bawiły się razem na weselu

Furtka przedszkola na Smochowicach | fot. WTK

W środowym raporcie dotyczącym nowych przypadków koronawirusa w naszym województwie znalazło się 8 mieszkańców Poznania. To 3 kobiety, jeden mężczyzna i czworo dzieci - 3 dziewczynki i jeden chłopiec.

Z ustaleń Telewizji WTK wynika, że koronawirusa potwierdzono u dwóch dziewczynek uczęszczających do przedszkola na poznańskich Smochowicach. O zamknięciu placówki informowaliśmy w ostatnich dniach. Jedna z pracownic zachorowała, potwierdzono u niej Covid-19. Przebadano więc jej współpracowników oraz dzieci, którymi się zajmowała. Teraz u dwójki dzieci oraz 4 kolejnych pracowników także potwierdzono zakażenie koronawirusem.

WTK dotarło także do informacji o ognisku koronawirusa na weselu w Sierakowie na terenie powiatu międzychodzkiego. Bawili się tam m.in. mieszkańcy powiatu poznańskiego. Nie wiadomo jeszcze ilu konkretnie uczestników wesela zaraziło się koronawirusem, ale wiadomo, że troje dzieci z naszego powiatu zaraziło się wirusem od swoich mam, które bawiły się wspólnie na tym wydarzeniu. - Na razie nie ma informacji o kolejnych zakażonych uczestnikach zabawy - powiedziała WTK Cyryla Staszewska z poznańskiego sanepidu.

Już wcześniej informowaliśmy o koronawirusie w żłobku na Grunwaldzie. Covid-19 potwierdzono u 2-latka uczęszczającego do żłobka. Sanepid czeka na wyniki badań pozostałych dzieci z tej placówki oraz pracowników.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW
24℃
15℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
10.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro