Reklama

Kiedy otworzą park & ride na św. Michała?

fot. KaT
fot. KaT

Nowy parking wygląda na gotowy, ale wciąż jest ogrodzony.

Obecnie w Poznaniu działa jeden parking park & ride - na Piątkowie. W rejonie skrzyżowania ulic Warszawskiej i św. Michała powstał kolejny. Znajduje się tu 100 miejsc parkingowych, w tym 4 dla osób niepełnosprawnych, a także 30 stojaków rowerowych i toaleta.

- Na parkingu Park&Ride przy ul. św. Michała zakończyły się już zasadnicze roboty budowlane, ale jeszcze nie można oddać go do użytku, ponieważ formalnie jest to cały czas plac budowy. Obiekt nie został podłączony do sieci elektroenergetycznej - wyjaśnia Maja Chłopocka-Nowak z PIM. - Kiedy tylko spółka ENEA Operator wykona przyłącze elektryczne, na terenie parkingu będzie można uruchomić oświetlenie, a także przystąpić do testów urządzeń, lokalnego systemu parkingowego i jego komunikacji z Nadrzędnym Systemem Integracji ZTM-u. Po zakończeniu tych testów będzie można dokonać odbioru prac, po którym parking zostanie oddany do użytku mieszkańców - dodaje.

Zgodnie z informacją zawartą na stronie internetowej Poznańskich Inwestycji Miejskich, prace mają się zakończyć najpóźniej w październiku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
8.66 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro