Reklama
Reklama

Dwóch mężczyzn napadło na 16-latka. "Chodziło o dziewczynę"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Policja

Sprawcom grozi nawet 12 lat więzienia.

W dniu 21 czerwca br. policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem, iż w Szamotułach nieznani sprawcy napadli na nastolatka, pobili go, wyrwali mu telefon, po czym uciekli.

Na miejscu policjanci dowiedzieli się, iż 16-latek nie został napadnięty przypadkowo. Ze wstępnych ustaleń wynikało, iż został pobity przez dwóch mężczyzn. Po tym, jak był bity i kopany, sprawcy zabrali mu telefon komórkowy. Poszkodowany nie znał ich danych, jednak wiedział kim są. Policjanci dowiedzieli się, że powodem ich nagannego zachowania była sprzeczka o dziewczynę jednego z napastników - relacjonuje mł. asp. Sandra Chuda, oficer prasowy policji w Szamotułach.

Funkcjonariusze przekazali 16-latka pod opiekę personelowi medycznemu. Jak się później okazało, nie doznał żadnych poważnych obrażeń.

Podejrzani o rozbój zostali szybko zatrzymani przez szamotulskich dzielnicowych i kryminalnych. Byli to dwaj mieszkańcy Wronek w wieku 17 oraz 22 lat. Przy 17-latku funkcjonariusze znaleźli telefon, który należał do pokrzywdzonego - dodaje rzeczniczka.

Mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty rozboju. Jeden z nich przyznał się do zarzucanego czynu, drugi natomiast stwierdził, że jest niewinny.
Podejrzani staną przed sądem. Za rozbój grozi do 12 lat więzienia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.66 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro