Reklama
Reklama

Wprowadzili do obrotu 3 mln papierosów z przemytu. Zatrzymania także w Wielkopolsce

fot. CBŚP

Akcję przeprowadziło Centralne Biuro Śledcze Policji.

Sprawą zajmuje się CBŚP z Krakowa. Grupa przestępcza jest podejrzewana o wprowadzanie na rynek papierosów z przemytu oraz wyprodukowanych w nielegalnych fabrykach. - Z ustaleń śledczych wynika, że grupa działała od 2018 roku i pozyskiwała wyroby tytoniowe zza wschodniej granicy, głównie z Ukrainy i Białorusi. Przemycony towar był sprzedawany poprzez portale internetowe, a następnie trafiał na rynek - wyjaśniają funkcjonariusze CBŚP.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

W ostatnich dniach przeprowadzono szeroko zakrojoną akcję na terenie 9 województw, w tym na terenie Wielkopolski. - Zatrzymano 12 osób w wieku od 30 do 60 lat, a także przeszukano 19 obiektów zabezpieczając przy tym nielegalne papierosy, amfetaminę, sprzęt elektroniczny i dokumentację. Według śledczych jednym z zatrzymanych może być lider grupy, który jest podejrzany o zorganizowanie przestępczej działalności, natomiast pozostałe osoby zajmowały się dostawą lub sprzedażą nielegalnego towaru - dodają.

Wstępnie ustalono, że grupa odpowiada za wprowadzenie na rynek około 3 milionów nielegalnych papierosów. To pozwoliło przestępcom na zarobienie około 1,5 mln złotych i spowodowało straty dla Skarbu Państwa w wysokości około 3,5 mln złotych. Zabezpieczono mienie zatrzymanych w postaci samochodów o wartości około 400 tysięcy złotych.

- Zatrzymanych doprowadzono do Prokuratury Okręgowej we Włocławku, gdzie wszyscy usłyszeli zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym jedna kierowania tą grupą. Ponadto podejrzanemu o kierowanie grupą przedstawiono również zarzuty prania pieniędzy, posiadania narkotyków, a także popełnienia przestępstw karno-skarbowych. Ten mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
29℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
13.74 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro