Reklama
Reklama

Kolejne miliony na wielkopolskie drogi

fot. WUW Poznań

Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk po raz kolejny w tej edycji Funduszu Dróg Samorządowych podpisał umowy wspólnie z przedstawicielami samorządów. Łączna wartość podpisanych dziś inwestycji drogowych to 6 mln 438 tys. zł.

Jednym z priorytetów rządu premiera Mateusza Morawieckiego jest stałe podnoszenie poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Mechanizmem wsparcia dla jednostek samorządu terytorialnego, realizujących inwestycje drogowe, jest właśnie Fundusz Dróg Samorządowych - mówił wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Środki Funduszu Dróg Samorządowych przekazywane są na dofinansowanie budowy, przebudowy i remonty dróg powiatowych i dróg gminnych, a także budowę mostów lokalizowanych w ciągach dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Poza tym FDS pozwala na finansowanie budowy, przebudowy i remonty dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych o znaczeniu obronnym - precyzują przedstawiciele WUW.

Środki trafią do Gołańczy, Rogoźna, Damasławka, Granowa, Miedzichowa, Mieściska, Przemętu oraz Wągrowca. Największa z inwestycji to przebudowa ulicy Różanej w Rogoźnie, która wyniesie 1,5 mln zł.

W sumie z Funduszu Dróg Samorządowych na budowę wielkopolskich gmin i powiatów trafi 232 mln zł dla 184 km dróg w 150 inwestycjach również wieloletnich.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Zobacz pogodę na jutro