Reklama
Reklama

Marzena Wodzińska zrezygnowała z funkcji Członka Zarządu Województwa

fot. UMWW Poznań

Tym samym członkini zarządu wyprzedziła decyzję marszałka Marka Woźniaka o jej odwołaniu.

Podczas poniedziałkowej sesji Sejmiku radni podjęli uchwałę o przyjęciu rezygnacji ze skutkiem na dzień 2 lipca br., przy jednoczesnym zwolnieniu wnioskującej z pełnienia obowiązków do tego dnia.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Rezygnację Marzeny Wodzińskiej poprzedził w piątek 26 wniosek marszałka Marka Woźniaka do Przewodniczącej Sejmiku o odwołanie Marzeny Wodzińskiej z funkcji Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Odwołanie to jest konieczne, aby w obszarze objętym do tej pory zakresem kompetencji, obowiązków i aktywności Członka Zarządu Marzeny Wodzińskiej usprawnić nadzór i zwiększyć efektywność Urzędu Marszałkowskiego i podległych jednostek, poprawić stan relacji międzyludzkich wewnątrz i na zewnątrz Urzędu Marszałkowskiego, a także udrożnić kanały komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej. Dokonanie zmiany na stanowisku Członka Zarządu pozwoli ograniczyć istniejące ryzyka i poprawić funkcjonowanie Samorządu we wskazanym obszarze - argumentował Marszałek Woźniak.

Pojawianie się wniosku o rezygnację sprawiło, że ta formuła uzyskała pierwszeństwo procedowania podczas poniedziałkowych obrad Sejmiku. Marzena Wodzińska była Członkiem Zarządu Województwa Wielkopolskiego od 1 grudnia 2014 roku - informuje dziś Anna Parzyńska - Paschke , rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Zgodnie z przepisami, kolejna osoba na to stanowisko powinna zostać wybrana w ciągu miesiąca. Według informacji "Gazety Wyborczej" Marzenę Wodzińską ma zastąpić była radna Nowoczesnej, a obecnie członkini Platformy Obywatelskiej Paulina Stochniałek.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
29℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
13.74 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro